• facebook
 • twitter
 • rss

Obřízka stručně a výstižně (cirkumize)

Obřízka stručně a výstižně (cirkumize)

Proč jsem tento článek sepsal?

Jistě tě zajímá, proč jsem si dal tu práci sepsat tento článek. Vedou mě k tomu sice malé, zato neustálé a horké spory. Neobřezaní muži, i ženy často tvrdí, jak je obřízka morbidní a škodlivá. My obřezaní jim marně vysvětlujeme, jak to ve skutečnosti je. Proto jsem pro vás v tomto článku sepsal a vyfotografoval vše co, je o obřízce dobré vědět.

Zde jsem sepsal výhody a nevýhody:

Výhody:

 • Rozhodně snadnější hygiena.
 • Beze sporu příjemnější sex.
 • Jako mnoho lidí musím uznat estetičtější vzhled.

Nevýhody:

 • Čerstvá jizva při sexu pobolívá a v průběhu hojení svědí.
 • Kontakt žaludu s okolím je několik dní nepříjemný, někdy až bolestivý.
 • Není teoreticky cesty zpět.

Mýty o obřízce:

 • Naprosté znecitlivění celého žaludu. Tak to je blbost, jako když někdo tvrdí, že je masturbace škodlivá.
 • Předkožka chrání žalud. To jsem zvědav před čím, jestli před spodním prádlem nebo před zvědavými pohledy žen.
 • Znecitlivění žaludu. Já osobně jsem zaznamenal opak, tím nevylučuji mírné snížení citlivosti.
 • Předkožka napomáhá posilovat imunitní systém. Nijak jsem nezaznamenal, že bych byl po obřízce častěji nemocen.

Co je vlastně obřízka?

Zjednodušeně řečeno se jedná o částečné až úplné odstranění předkožky, většinou je doprovázeno odstraněním uzdičky. (Předkožka je pokožka, jež překrývá žalud penisu.)

Proč se obřízka provádí?

Některé národy ji provádí z náboženských důvodů (např.: Židé) nebo z preventivních důvodů (např.: USA). U nás je důvodem k obřízce zúžená předkožka- fimóza: to je stav, kdy je předkožka zúžená natolik, že nejde přetáhnout přes žalud. Nebo příliš časté záněty a plísně žaludu a předkožky. Někteří si jí však nechávají dělat tzv. na přání.

Kde se obřízka provádí?

U nás se provádí buď na chirurgii, nebo na plastické chirurgii. Pokud trpíš zdravotními problémy, je dobré mít od obvodního lékaře doporučení, se kterým musíš na urologii, kde ti zákrok provedou, pokud mají operační sál nebo tě pošlou dále (třeba nemocnice). Pokud chceš obřízku na přání, musíš jít přímo na urologii nebo plastickou chirurgii a zákrok si zaplatíš v plné míře.

Jak obřízka probíhá?

Obřízka se v civilizovaných státech jako jsme my, naštěstí provádí v narkóze. Než ti sdělí datum, kdy bude obřízka provedena, máš na výběr ze dvou anestezií. Buď lokální, nebo celkovou.

Pokud si zvolíš lokální, dostaneš dvě injekce přímo do kořene a někde i dvě přímo do penisu, což není bolestivé, spíše to jen nepříjemně tlačí (umrtvování zubu je mnohem méně příjemná záležitost).

Anestetikum by mělo okamžitě začít působit. Poté začíná samotný zákrok. Při tomto způsobu však nikdo nezaručuje úplnou necitlivost - můžeš cítit tlačení nebo tahání. Ihned po dokončení zákroku bys měl být propuštěn domů. Výhoda této narkózy je odpadnutí možného předoperačního vyšetření a hospitalizace.

Pokud si zvolíš celkovou anestesii, dostaneš jen jednu injekci, to je, řekl bych jednoduší. Výhodou je zaručená necitlivost v průběhu operace, ale je to větší zátěž pro organismus. Je třeba složitější předoperační příprava a rovněž budeš muset na místě činu setrvat až do úplného odeznění všech příznaků narkózy.

Já osobně doporučuji celkovou anestesii, s přihlédnutím k situaci, kdy jsem měl problémy se zabíráním 4 ampulí mesocainu (tj. 50ml).

Péče o ránu a jizvu:

Rozhodně z toho nedělej žádnou vědu. Osobně ti doporučuji si jizvu několikrát denně na několik sekund ponořit do roztoku heřmánku nebo jím jemně potírat. Až se jizva trochu zacelí tak, doporučuji použít roztok chlapice (tužebník jilmový). Roztok jsem dělal zhruba jednu čajovou lžičku na 100ml vroucí vody. Měl jsem používat i framykoin, ale po něm mi jizva zhninasala. Když už stehy začaly hnisat do dosti velké míry, stehy jsem musel vypreparovat. Po umytí jsem jizvu osušil ručníkem a hotovo. Když se jizva plně zacelila koupil jsem gel contratubex (obsahuje např. heparin, výtažek z cibule..), ten jizvu zcela vyhladí. Hlavně si s ničím nelam hlavu, je to jen jizva.

Moje zkušenosti s provedením zákroku:

Injekce do kořene nejsou moc příjemné, nikoli bolestivé, trvalé následky nemám. Při zákroku jsem cítil tlačení, což bylo kupodivu i příjemné. Ale anestetika u každého asi působí jinou dobu a na to já jsem narazil. Malou část zákroku a šití jsem měl snad bez narkózy. Takže pokud máš rychlejší metabolismus, nebo hodně piješ alkohol, tak ti lokální anestesii nedoporučuji. Penis je několik dní po zákroku značně oteklý a zbarvený jak chameleón, to jsem ale vyfotit přes nadměrnou citlivost hematomů nedokázal. Stehy po slezení otoků svědí, přičemž se člověk nemůže kloudně podrbat.

První sex po obřízce:

To se snad ani nedá zapomenout. Tehdy jsem měl opravdu zmatené pocity. Popsal bych to asi tak jako když někam strčíš zápěstí, ale cítíš to na lokti. Po čase jsem si na to zvykl. Když si ale vzpomenu, jaké to bylo tehdy (před obřízkou), nerad bych to vracel. Takhle je sex nesrovnatelně příjemnější.

Jak je to skutečně s citlivostí normální i sexuální?

Mnoho lidí si myslí, že obřezaní muži brzo ztrácí citlivost. Opravdu se jedná o pouhou pověru. U obřezaného muže prý samozřejmě klesá citlivost žaludu, já ale pociťuji opak. Je pravdou, že občas namažu žalud regeneračním krémem na ruce. Citlivost zbývající části penisu je opravdu individuální. Např.: Já mám obřízku vysokou a volnou. Při ztopoření mám sice předkožku napnutou, ale stačí drobný tlak a dostává se těsně pod korunku, někdy i přes ní. Je třeba brát zřetel na změny v sexu. Nechci tvrdit, že by se mi sexuální citlivost změnila, spíše jen pociťuji něco jiného, než jsem pociťoval předtím.

Změny na žaludu:

Pokožka je daleko silnější, nese kresbu normální pokožky, z původní fialovo-červené barvy má dnes narůžovělou až skoro barvu běžné pokožky. Snížení citlivosti jsem nezaznamenal, snížení počáteční přecitlivělosti ano. Zvětšení je minimální a jen v neztopořeném stavu. Už se neobjevují červené pupínky, které opravdu nepříjemně svěděly a nenacházím v jeho okolí žádné smegma ani nepříjemný zápach.

Změny zbytku penisu:

Dnes už není předkožka s plynulým přechodem barev na vnitřní a vnější části. Navíc jsem si uvědomil, že vnímání sexuálního prožitku je daleko příjemnější a jemnější na vnější předkožce. Vnitřní předkožka je sice velice citlivá ale jen při doteku rukou nebo na bolestivé podměty. Zkrácená předkožka má v některých sexuálních polohách výraznou výhodu, protože dochází k daleko většímu tření mezi pohlavními orgány.

Je více variant jak si nechat obřízku provést?

Ano jsou hned 4 základní možnosti, buď se odstraňuje vnitřní, nebo vnější předkožka a zkracuje se úplně nebo jen z části.

 1. Obřízka volná a nízká: Odstraní se celá vnitřní předkožka a vnější zůstane natolik volná, že překrývá zhruba půl žaludu.
 2. Obřízka volná a vysoká: tak to je můj případ. Odstraní se část vnitřní předkožky a část vnější. Předkožky zůstanou dost volné, aby vnější byla shrbená za korunkou.
 3. Obřízka těsná a nízká: Vnitřní předkožka je zcela odstraněna a vnější je zkrácená natolik, že je napnutá neustále.
 4. Obřízka těsná a vysoká: Vnitřní předkožka je odstraněna částečně a vnější do takové míry, že je napnutá neustále.

Jak je to s mýtem oddálení ejakulace?

Určitě není řešením mesocain a podobné prostředky jak už jsem se několikrát dočetl. Já jsem výdrž neměl v nejlepší kondici, ale předčasná ejakulace se mi většinou nedostavovala. Po obřízce se mi ejakulace opravdu oddálila. A čím to je? Žalud se neustále tře o oděv a tím se tento podmět, stává méně významným. Přesně totéž se píše i v časopise ESTETIKA (číslo: prosinec 2009 - leden 2010).

Proč se pořád někdo ohání lepší hygienou?

Nechci tím říci, že bych se každý den nemyl, ale pod předkožkou se skutečně hromadí smradlavé smegma. Pokud nastane situace, kdy se člověk nemůže bezprostředně po sexu umýt, není to také zrovna ideální. To co se potom vytvoří pod předkožkou si jistě někteří umí představit... Plísně a záněty v okolí žaludu asi svědčí o čem? Lidi, hygiena je u obřízky (alespoň u mě) vedlejší produkt, ale stejně...

Je skutečně předkožka tak nepostradatelně potřebná?

Za celý můj asi krátký život jsem nepřišel na to k čemu, že ta předkožka vlastně je. Prý má chránit žalud (Pro mne planý argument, nikdo mi nevysvětlil před čím). Před spodním prádlem, před zvědavými pohledy žen nebo před roštím? V roští už opravdu nežijeme, ani tam žádné nemám, spodní prádlo bývá alespoň bavlněné pohled ženy mě nikdy neublížil.

12.1.2010
Autor: lukon4485
Hodnocení: 205 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 109
Zobrazeno: 139775x

Co si o tom myslíte?

# Martin: (13.01.2010 23:24:47) Reagovat

Že mam obřízku sem zjistil až asi před půl rokem. Do té doby mě o tom vůbec nenapadlo přemýšlet. Jelikož si ani zákrok nepamatuju, tak nemůžu porovnat. Ale přítelkyně si nestěžovaly, myslim, že to je naopak výhoda.

# mejla: (15.01.2010 16:02:10) Reagovat

no tak s tím bych u partnerky neuspěl velkou část hrátek totiž věnuje svlékání a navlékání :o) )) všemi způsoby což s napnutou nejde a při styku pěkně roluje a myslím že není jediná co vy na to :o) m

# Dojl: (16.01.2010 19:12:06) Reagovat

Na Tn.cz psali, že obžízka snižuje riziko nákazou virem HIV.

# georg: (22.01.2010 16:03:30) Reagovat

Myslim,že je to možné.. Nevim co je na tom pravdy,ale kdysy jsem četl někde na internetu,že tyto viri se dostávají do organismu přes předkožku.. Když je předkožka odstraněna,tak nejspíš je přenos viru přece jen těžší

# Vlastaman: (24.01.2010 13:49:46) Reagovat

Ne, když není předkožka, vir na žaludu rychleji zasychá a odumírá. To ovšem neznamená, že obřezaní muži jsou nějak extra chráněni proti nákaze.

# lukon4485: (14.02.2010 12:29:51) Reagovat

Tvrdí se,že je riziko menší ale močová trubice neni nepropustná a její ústí neni uzamikatelné. Doporučoval bych to nezkoušet.

# djdacan: (22.01.2010 18:05:06) Reagovat

Mě jí odebíraly asi v 5 letech teď je mi 16. Ale nemám úplnou obřízku jen částečnou. ale je to fakt lepší. Nebojte se ničeho ani toho že jdete do nemocnice .

# lukas: (04.02.2010 11:54:05) Reagovat

ahoj potreboval bych poradit sem 6 dni po zakroku jizva je jaktak v poho.ale primo na zaludu se mi udelali 2 bili takovi tupky a nejde to smejt.poradte za kazdou radu budu rad.diky

# lukon4485: (14.02.2010 12:27:45) Reagovat

jen koupat v heřmánku

# Karel: (15.02.2010 08:34:51) Reagovat

Obřízku mám již od 5 let a myslím si, že postupem času ji budou mít všichni muži, neboť je to historii prověřená pozitivní věc. Předkožka již nemá žádnou funkci, naopak je na obtíž. Obřízka má význam estetický, hygienický a funční. Obřezaný penis je prostě ten správný penis.

# lukon4485: (15.02.2010 19:18:42) Reagovat

Vysvětli ale někomu, že to je fajnovka... Když se někde zmíním o obřízce slyším skoro pokaždé: to bych nechtěl, slyšel jsem, že je pak penis necitlivý... navíc mi obřezaní prý ubýváme.

# TXB: (24.03.2010 00:47:45) Reagovat

mužská bradavka taky nemá žádnou funkci a přesto neznám jedinýho chlapa, kterej by si je z toho důvodu uřezal :-)

# romišek: (19.02.2010 14:40:13) Reagovat

jste všichni moc chytři, spiš zaleži na kždem cosy mysli a cíti.

# LL: (26.02.2010 22:11:42) Reagovat

Já se o tom bojím mluvit,bojím se té reakce lidí....a trochu mi to sráželo sebevědomí ale když jsem si to tu četl, tak si říkám, že to je víhoda a asi kdybych jí neměl, tak bych si obřízku nechal udělat. :)

# Pavel: (13.03.2010 06:58:18) Reagovat

Nemám obřízku a jsem rád že částečně mám lepší hygienu v kontaktu s oblečením + není to proti přírodě ba naopak příroda to tak zařídila a pokud není problém tak nevidím důvod proč se obřezat . Tenhle článek je vyloženě napsaný židem s myšlenkou všechny obřezat Argumenty v článku jsou mnohdy zavádějící z lékařského hlediska až přehnané
Obřízka vám nezlepší sex ale pomůže od problémů a nechat se obřezat z náboženských důvodů tak prosím ale necpěte to všem.
pro pana Karla
Správný penis není ten obřezaný ale ten který je bez problémů a plně funkční a předkožka k tělu patří jako nehet k prstu.
Nenuťte svůj osobní názor.

# RDE: (25.05.2010 14:44:56) Reagovat

přesně moje slovo je to blbost tohle

# lukon4485: (16.03.2010 19:39:06) Reagovat

Nikdo tu svůj názor nenutí, jen někteří muži díky předkožce neprociťují plnohodnotný sex, což byl i můj případ. Já osobně zastávám názor, že obřezaný penis je estetičtější. Ten článek jsem psal já, žid nejsem a nikdo v naší rodině není.

# Admin: (02.04.2010 13:32:13) Reagovat

Já bych jen dodal, že tvrzení, že předkožka je k ničemu je milné, protože s obřízkou určitě neuděláte tohle :D
Eiffelova věž
A další kousky budou přibývat...

# lukon4485: (04.04.2010 21:04:07) Reagovat

A mohl bych vědět k čemu je to vlastně dobré?


www.obrizka.nazory.cz

# Pavel: (12.10.2011 15:25:46) Reagovat

Zdravím všechny,je mi 32let a jsem obřezaný již 31 let z důvodu nepřetahování předkožky přes žalud a bylo to bolestivé.Za mala jsem s tím měl velké problémy.Jinak mám plnohodnotný sexuální život bez komplikací,takže vše bez problémů a nikde se nezadržují zbytky spermatu atd.Jsem rád,že jsem obřezán.

# rambo: (08.04.2010 12:25:33) Reagovat

Nebláznite Orgazmus prebieha na predkožke

Aká hygiena? To si pipíka neumývate denne? Nebláznite... to nebola pravda ani u starých Hebrejov na púšti.

# lukon4485: (08.04.2010 20:57:10) Reagovat

to te chci videt ja se budes v pousti mejt. Mas malo vody na piti natoz na myti..

# Vašek: (11.04.2010 20:58:36) Reagovat

Jsem po obřízce 7 měsíců z důvodu kožního nádorku na předkožce vyvolaného HPV viry , byl in situ, takže jen místní. Tyto viry vyvolávají také nádory děložního čípku u žen, jsou v populaci asi 60, takže obřízka je určitě z hlediska hygieny ideální řešení - doporučuju Jinak sex po obřízce je fakt lepší, žalud je citlivější, jde pouze o 2-3 měsíce, než jsem si zvykl na dráždění spodního prádla.

# Jirka: (13.04.2010 15:15:32) Reagovat

Obřízku mi provedli v dětství a vůbec nikdy jsem s tím neměl
žádné problémy, hlavně co se týká sexu. Jen některé dívky musely provést důkladnou prohlídku penisu, co to vůbec mám.
Ale pocit tohoto průzkumu se nedá ani popsat, prostě super.
Dnes mám 50 roků a žádná partnerka si nikdy nestěžovala, je to spíš o technice. Taky jako Vašek jsem dříve byl hodně citlivý na spodní prádlo a často byl vzrušený. Teď už je to v pohodě.

# David: (18.04.2010 12:42:12) Reagovat

Za jak dlouho po zakroku se da sportovat?

# lukon4485: (18.04.2010 20:07:22) Reagovat

po 4-5 tydnech jakykoliv sport bych neviděl jako žádný problém. Na kole jsem začal jezdit sice po silnici ale uz 1é. den..

# Jony: (31.05.2010 15:41:01) Reagovat

Zdravím Já jsem podstoupil obřízku minulý týden ze zdravotních důvodu (jsem diabetik). Doufám že to takhle bude lepší, a záněty které jsem měl přestanou. Ze začátku jsem si nemohl dojít na malou aniž bych bolestí pomalu nebrečel. Tak uvidíme co bude dál.

# djuj: (01.08.2010 01:05:15) Reagovat

Myslím, že dohadovat se o tom, zda je to s předkožkou lepší, nebo je to lepší bez, jsou hloupé. Já předkožku mám a nevadí mi, s citlivostí nemám problémy a lepší citlivost může být dobrá, ale já to také vidím trochu jako jev proti přírodě.
Co se týče hygieny, tak určitě má předkožka pro i proti - chrání proti bakteriím ze spodního prádla, což autorovi článku přijde vtipné, ale pravda je taková, že s fekálními bakteriemi není zas taková sranda. Na druhou stranu je tu smegma, ale pokud se penis umývá, není problém i s předkožkou - já se naučil při močení předkožku stahovat a jsem spokojen, smegmatu podstatně ubylo. Je hloupé předkožku odsuzovat, ale stejně hloupé je odsuzovat lidi, kteří podstoupili obřízku, podle mě je to volba člověka. Hlavní důvod předkožky je podle mě to, že dříve lidé nežili v takové hygieně a byli zvyklí žít v hodně zaprášených a třeba i pískem pokrytých místech. Tam se jim předkožka hodila, ale dnes je to opravdu otázka volby.

# Yana: (01.10.2010 03:27:38) Reagovat

- Karel
Jakou historii overena vec? OBRIZKA? co to meles?

a hlavni duvod pro TEBE je ESTETICKY vyznam? Maminka na tebe musi bejt hrda :)
Ukazujes ho asi nekde v parku vid, ty ESTETE

obrizka je samozrejme kazdeho vec, pokud nerozhodnou rodice - ŽIDI.
ale Vase nazory PRO jsou skutecne zcestny ...

# Super: (05.11.2010 23:33:15) Reagovat

Já mám obřízku je to super nic nebolí to se nebojte.Ale nedoporučuju ty prezervativa na uspaní.Muj kámoš to absolvoval asi o dva roky dřív.Prý měl prezervativa.kvuli ním jse to mělo prodloužit asi o dva dny.Ale kvulí problemum s prezervativama jse to prodloužilo asi o další týden.To me dosvědčil i ten lékař co tam byl.Ale byl spokojený.já sem si o prezervativa nerekl.Při operaci nic jako normálně.nebolelo to.Po operaci jsem po půl hodině jel domů.Sex je suprovej teda rozhodne lepsí než předtím.Zkrátka super.Manželce se líbí.Záchránilo mi to manželstvíSupéér

# lucka: (05.12.2010 03:24:15) Reagovat

chtela bych se zeptat jak je to z oralnim usokojeni partnera a stimulaci rukou kdyz ma uplnou obrizku, dela se to jako bezne nebo je v tom nejaky rozdil. diky za odpoved

# Standa: (20.12.2010 09:03:13) Reagovat

Lucko,je to v podstatě úplně stejné jako s předkožkou,jen s tím rozdílem,že při orálu nemusíš držet předkožku staženou a tudíž máš ruce volné k doplňkovým činostem (dráždění análu,šourku a varlat).Při ruční stimulaci,kdy je žalud drážděn posouvanou předkožkou,toto chybí a proto musíš stimulaci provádět přímo rukou.To nemusí ovšem být úplně příjemné,jesli-že je dlaň suchá.Proto doporučuji použít dostatek lubrikantu,pak už nevidím žádný problém...

# Jana: (12.12.2010 16:45:35) Reagovat

Mám muže,který má obřízku od dětského věku a stejně tak jsou
na tom i moji 2 synové.Dětský lékař u obou navrhl obřízku
a tak jsme neprotestovali.Sám ji také oběma udělal když jim byli 2 a 3 roky a dobře si zvykli.

# Marie: (05.02.2011 18:23:22) Reagovat

Není nad to mít vercajk komletní, pánové.

# Karel: (18.02.2011 08:00:37) Reagovat

Holení a obřízka by měla být u mužů tohoto nového století již samozřejmostí. Jsem obřezán a plně mi to vyhovuje. Každému muži to doporučuji. Zvýší se hygiena, estetika i kvalita soulože.

# xxx: (08.03.2011 21:49:20) Reagovat

Mého téměř 3 ročního syna obřízka čeká.Už.aby to bylo za námi,myslím si,že v dnešní době to není až tak neobvyklý
zákrok.Přiznám se,že moje kamarádka má chlapečka obřezaného
a nechala mu to vyloženě udělat,když mu byli necelé 2 roky
a málinký si na to dobře zvykl.Můj syn má problémy se zúže-
nou předkožkou ajsem ráda,že to bude mít udělané také.

# Milena: (12.04.2011 21:13:55) Reagovat

Myslím si,že obřízka je v současné době dost atraktivní,pokud se nemusí dělat ze zdravotních důvodů je
poměrně hodně mužů,kteří si ji nechávají udělat a hodně
maminek nechává obřezávat svým mrňouskům předkožku z pindí-
ka pokud jsou maličcí.Lépe si zvyknou a určitě i hygienické
hledisko není zanedbatelné.

# Dominik: (04.05.2011 08:49:57) Reagovat

Obřezán by měl být každý muž, je to tak normální a správné.

# Tamara: (04.05.2011 21:11:34) Reagovat

Dominiku mám syna a také má už obřízku,ale dost s tím zkusil
a myslímsi si,že doopravdy by se mohla dělat častěji,protože
má svůj význam.Penis zůstává stále čistý bez zánětů a vše
je mnohem snažší.Kdybych měla mít .syna určitě to zařídím,
aby byl obřezán co nejdříve.

# Johny: (08.06.2011 23:37:44) Reagovat

Píšeš: TXB: mužská bradavka taky nemá žádnou funkci a přesto neznám jedinýho chlapa, kterej by si je z toho důvodu uřezal :-)
Ale má význam a velkej, mě jí holky lížou a koušou. Tak to by bylo jeden mýtus je o5 vyvrácen.

# Pepa: (01.01.2012 12:45:47) Reagovat

Asi budete chytřejší než sama příroda. Samé žvásty. Z hygienického důvodu je to úplný nesmysl. Takže jen z náboženského a to by v roce 2011 už mohlo být konečně překonané.

# iVETA: (23.01.2012 17:39:59) Reagovat

Můj malý ani ne 2 roční syn brzy podstoupí obřízku celé předkožky.Chtěla bych se zeptat zda má nějaké maminka s tím zkušenosti,jak po tomto zákroku postupovat a v čem koupat malému pidíka.Dobrý snad je heřmánek nebo řepík.Jaké mastičky použít na mazání té ranky po řezu?Může mi někdo poradit?

# Karel: (01.06.2013 00:25:06) Reagovat

Doktoři doporučují obřízku:
http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=lekari-radi-nechte-obrezat-sve-synycisloclanku=2012090003

Dětské obřízka chrání před rakovinou penisu - lékařský výzkum: www.prolekare.cz/pdf?ida=ul_05_04_03.pdf

Obřízka ochraňuje před pohlavními chorobami i rakovinou prostaty
http://zdravi.dama.cz/clanek.php?id=18495

# gin: (20.09.2014 22:17:38) Reagovat

Už jsem si také všiml, že někteří doktoři jsou v tomto ovlivnění americkou kryptonáboženskou pavědou. Cirkumfetišista se může v dospělosti nechat obřezat vždycky, nedobrovolně obřezaný jako dítě už svou originální předkožku nikdy nezíská. Takovým pomýleným doktorům je lepší se vyhnout.

# gin: (20.09.2014 22:56:47) Reagovat

Tak jsem si přečetl ten článek. Už jsem si myslel, že přední doktoři u nás. Žádný ze špičkových evropských, australských ani kanadských pediatrů toto nedoporučuje. V tom jsou USA vyjímkou, zvítězila tam totiž obřízková lobby. Jde totiž o byznys, na kterém se ročně vydělávají dvě miliardy dolarů a tak hamižní doktoři začali trnout, že jim začal poslední dobou vysychat dolarový pramen. V mnohých oblastech USA, zvláště na západním pobřeží už barbarská obřízka téměř vymizela. Vidím, že Karel je daleko větší fanatik než autor článku. Ten totiž alespoň uznává základní etické zásady.

# gin: (20.09.2014 22:11:09) Reagovat

Autor není Žid, ale vypadá to, že je cirkumfetišista. Před půl rokem jsem narazil na první příspěvky mužů, kterým obřízka zdestruovala sexuální život, takže se pro ně stal noční můrou. Jde o to, že je při ní amputováno až 20 000 erotogenních zakončení na vnitřní předkožce, žalud jich má jenom 8 000. Asi tak u 10 žalud nadměrně zkeratinizuje a znecitliví a pak stěží nebo už vůbec nedosáhnou orgasmu. Obřízkou se dotyčný vydává na cestu do jednosměrné ulice, kde se nelze otočit a může tam nastat karambol. Pokud se na tu cestu vydá dospělý, může nadávat pouze na svou vlastní hloupost, je však krajně neetické, pokud na tu cestu posílají rodiče své syny s jejich vlastního rozmaru. Naštěstí, i když je autor velkým propagátorem obřízky, tak vím, že nesouhlasí s nedobrovolnou obřízkou dětí a mladistvých.

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.