• facebook
  • twitter
  • rss

Masturbace snižuje nebezpečí rakoviny prostaty

Častá masturbace, zejména v období kolem 20. roku, pomáhá u mužů omezit nebezpečí pozdějšího vzniku rakoviny prostaty. K takovému poznatku dospěli podle agentury Reuters australští vědci.

Z průzkumu, který byl v Austrálii proveden, vyplynulo, že čím častěji muži ve věku od 20 do 50 let masturbují, tím nižší je pravděpodobnost, že se u nich rozvine nemoc, jež ročně zabíjí asi půl milionu osob.

Lékaři dospěli k závěru, že častá ejakulace má preventivně ochranné účinky před rakovinou, protože brání růstu nebezpečných karcinogenů ve žláze.

"Čím častěji člověk proplaví kanálky, tím menší je nebezpečí pro buňky," prohlásil Graham Giles z melbournské komise pro boj s rakovinou v rozhovoru pro britský odborný New Scientist Magazine.

Průzkum zahrnoval 1097 mužů s rakovinou prostaty a 1259 zdravých mužů. Gilesův tým zjistil, že u mužů, kteří ve svých 20 letech ejakulovali víc než pětkrát týdně, je o třetinu nižší pravděpodobnost, že se u nich rozvine agresivní podoba nemoci.

Toto zjištění je ovšem v přímém rozporu s předcházejícími studiemi, podle nichž časté střídání partnerů či vysoká pohlavní aktivita mohou zvýšit nebezpečí nádorového onemocnění prostaty až o 40 procent.

Giles přitom zdůraznil, že pokud by se vzaly v potaz infekce získané sexuální aktivitou, mohlo by se dospět k jiným zjištěním.

"Muži mají více možností, jak užít svou prostatu, aniž by do toho zapojili ženy či jiné muže," cituje doktora Gilese agentura Reuters.

19.8.2005
Autor: Longest
Hodnocení: 150 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 118
Zobrazeno: 13665x

Vhodné zboží pro tento článek

Masturbační párek - Sausage anál hard
Masturbační párek - Sausage anál hard

599Kč
Double hentai
Double hentai

338Kč
Tenga Double Hole Cup
Tenga Double Hole Cup

414Kč

Co si o tom myslíte?

# DOTAZ??: (12.08.2009 20:46:29) Reagovat

Ahoj chtel jsem se optat kdyz tady pisou ze muži od 20 let + vadí když mi není ještě ani 20 a trenoval bych každý den tak jednou nebo ne každý den ale třeba 4 týdně?? jenom se ptám

# vášnosta: (19.10.2009 13:31:52) Reagovat

to tady někdo opravdu bere ty články vážně?

# šprcka: (10.12.2009 11:22:07) Reagovat

Pořádně vyhonit a až ke koulím

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.