• facebook
  • twitter
  • rss

Lze ovlivnit kvalitu sperma?

Odpověď je jednoznačná: ANO. A ne jen kvalitu, ale i množství, chuť a další.

Mužské tělo vytváří spermie bez ustání, i ve chvílích kdy se delší dobu sexuálně zdržujeme. Plyne to z logiky věci zachování lidského rodu. Tělo totiž nedokáže rozpoznat, jestli zrovna dnes máte naplánovaný sex, nebo zda vaše partnerka používá antikoncepci. Vaše tělo musí být kdykoliv připraveno se rozmnožovat.

Kvalita a spermatu lze velmi jednoduše ovlivnit a to pouhou stravou. Pokud chcete mít kvalitní sperma tak zejména zdravou stravou! To znamená potraviny bohaté na základní mastné kyseliny (například tučné ryby a polynenasycené oleje), vitaminy A, B, C a E a také zinek a hořčík. Vitamín C a zinek hrají vysoce specifickou úlohu.

Zinek

Jeden ze základních kamenů při tvorbě spermie a mužského hormonu i když jeho množství v těle bývá velmi malé.
Soustřeďuje se v mužských pohlavních žlázách i vlastních spermiích.
Ztráta určitého množství zinku odchází z těla močí a potem. Pokud zásoba tohoto prvku klesne, sníží se i hladina mužských hormonů a plodnost.
Doporučená denní dávka zinku je 15 miligramů. Nadbytečné množství zinku však může způsobit horečku, nevolnost a zvracení.
Nejlepším zdrojem zinku jsou ústřice a garnáti, ale velké množství zinku je i v jiných korýších (krabech, slávkách, mořských racích), sardinkách, krůtím, kachním, husím, zvěřinovém a obecně v mase. Zinek obsahují i tvrdé a drolivé sýry, vejce, celozrnné potraviny a hnědá rýže.
Plodnost lze zvyšovat i konzumací ořechů, jež obsahují zinek, hořčík a vitamín E a B6. Lískové ořechy, mandle a slunečnicová semínka obsahují velké množství vitamínu E, sezamová semínka, dýňová semínka, para ořechy a piniové ořechy.

Zdravý přívod krve

Také zkornatělé cévy (ateroskleróza, arterioskleróza) mohou ovlivnit mužskou potenci, neboť brání přívodu krve do penisu a varlat, čímž způsobují problémy s tvorbou spermií. Pokud si chcete udržet zdravé cévy, dodržujte vždy zásady výživy pro zdravé srdce a nejméně dvakrát do týdne jezte tučné ryby.

Vitamin C

Vitamín C hraje podstatnou roli po vstříknutí spermatu do těla ženy, které začne vytvářet protilátky, které způsobují to, že se spermie shlukují a dochází k omezení možnosti oplodnění vajíčka. Vitamín C tuto nežádoucí reakci omezuje.

9.5.2006
Autor: Longest
Hodnocení: 235 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 138
Zobrazeno: 16023x

Vhodné zboží pro tento článek

Španělské kapky exotika - 15ml
Španělské kapky exotika - 15ml

290Kč
Spanische Liebescreme - 40ml
Spanische Liebescreme - 40ml

485Kč
Shiatsu - koupelový olej exotické ovoce
Shiatsu - koupelový olej exotické ovoce

350Kč

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.