• facebook
 • twitter
 • rss

Jak poznám zvětšovaná prsa

I když bylo v minulém díle seriálu o Plastice prsou napsáno, že se jedná o poslední díl plastiky prsou, přeci jen jsem se rozhodl napsat další článek, ale tentokrát z pohledu muže.

Jak to cítím já

Pro mne jsou prsa velmi důležitá a pokud jsou pěkná, jsem velice potěšen a osobně mi je jedno, jestli jsou narvané silikonem, nebo ne. Tím jsem hned na začátku prozradil, že mi umělá prsa nevadí a klidně vám je i doporučuji, ale záleží na vás, já vám jen níže mohu napsat pár faktů z praxe.

Na pohled

Z estetického pohledu to já osobně vnímám tak, že uměle upravená prsa jsou na pohled hezčí. Mám totiž rád pevná a velká prsa, což je u pravých prsou neslučitelné, resp. je to reálné tak u dívek ve věku 16-17 let kdy jim prsa akorát narostla a jsou ještě pevná a nejsou vytáhlá. Od tohoto okamžiku bohužel prsa klesají, zejména ta velká a nedá se s tím nic dělat. Například jedno prso velikosti E (pětky) váží zhruba okolo 1kg viz náš starý článek Jak zvážit ženské ňadro a z toho plyne, že největší nepřítel je gravitace a bojovat s ní je marné. Na rozdíl od pravých prsou, umělá tímto tolik netrpí, i když jsou třeba mnohem větší. Silikon je totiž asi 3x lehčí než svalovina, tuky a mléčná žláza (z čehož se skládá prso) a navíc implantát zaroste do svalu a tedy drží na přesném místě, takže prsa "pětky" ani po 5-10 letech téměř neklesnou.

Takže co se týče pohledu, tak u mne "umělá" prsa jednoznačně vedou.

Na dotek

Na první lehký dotek jsou prsa úplně stejná, resp. kůže jako kůže. Když ale prsa vezmete do ruky, první dojem bude šokující. Jsou tvrdá! Je to zajímavé, ale přesto, že implantáty sami o sobě jsou měkké, když se vpraví do prsa a zarostou, prso ztvrdne. Nemusíte se bát, že jsou tvrdá jako kámen, to rozhodně ne, ale oproti normálním prsům jsou třeba 2x tvrdší. Takže vřelé objetí od kamarádky s "umělejma" rozhodně pocítíte jako 2 tlačící věci a nikoliv ty krásné měkké polštářky, na které jste zvyklí od bujnějších kamarádek. Již jsem naznačil, že na dotek jsou prsa tvrdá a to nejen na dotek rukou.

Na dotek tedy rozhodně hlasuji pro prsa pravá.

Další poznatky

 • Nerozumné ženy - ženy s opravdu malejma prsama chtějí mít prsa rovnou velká a tak to dopadá tak, že hubená drobná žena má najednou prsa E a tím, že neměla předtím nic, implantát je v prsu (pod kůží) doslova narvanej a je to hodně zřetelné

  a o to tvrdší budou. Pokud je ovšem žena trpělivá a ochotná podstoupit například po třech letech další operaci, kůže se vytáhne a prsa jsou mnohem příjemnější a přirozenější.
 • Umělá prsa neplácají - tím, že je implantát zarostlý, a prsa jsou tvrdší, tak od nich rozhodně to roztomilé nezbedné poskakování, které máme tak rádi nečekejte.
 • Doktoři chtějí menší - Málokterý doktor vám dokáže správně, logicky a srozumytelně vysvětlit proč (a těm, co to dokážou stejně nebude uvěřeno a budou nařčeni z toho, že chtěj vydělat..), ale všichni doktoři většinou doporučují ženám na konzultacích menší implantáty, než si ženy představují. Logický argument žen je ten, že když už do toho jdou, tak je blbost si nechat přidat jeden a půl čísla a chtějí si nechat rovnou přidat 3-4 čísla tedy například z A na D, nebo E. Tím ale vznikne ona tvrdá koule na hrudníku viz předchozí odstavce. Aby prsa byla měkčí a příjemnější, musí mít i vlastní "stavební materiál". Představte si například, že si objednáte dvojitou porci guláše a k němu jen jeden plátek knedlíku a žádné další pečivo ani pivo... pravděpodobně to nedojíte, ale rozhodně si nepochutnáte. S prsy je to podobné. Rozumná míra je tolik, kolik je před operací prsou, tolik přidat silikonu. Takže například pokud má někdo "jedničky", měl by jít nejdříve na "dvojky" a teprve po 2-3 letech na "čtyřky" a prsa budou vypadat celou dobu luxusně, přirozeně a nebudou tvrdá, protože kolem nich bude stále dostatečné množství "původního materiálu" a kůže se stihne přirozeně a rovnoměrně vytáhnout.
 • Bradavkou, pod prsem, nebo podpažím - je to jedno... při hrátkách s partnerčiným poprsím to stejně najdete...
 • Umělá nebolí - máte partnerku s velkým poprsím? Pravděpodobně sundá podprsenku pouze výjimečně a často si stěžuje na bolest prsou. Malá prsa tímto netrpí. Ani ty původně malá a zvětšená.
 • Konkurence - pokud si vaše přítelkyně nechá udělat velká prsa, počítejte s tím, že o ní podstatně vzroste zájem a počítejte s tím, že svou investici bude chtít dostatečně prezentovat a na rozdíl od žen, které mají prsa celý život velká a nadávají, když jim muži koukají do výstřihu, ženě se zvětšenými prsy to bude dělat dobře a bude si to patřičně užívat a provokovat...
 • Chodí naostro - spousta žen s plastikou prsou chodí naostro (nenosí podprsenku), protože nemají potřebu prsa tvarovat podprsenkou, protože je již mají dokonalá.
 • Stojící bradavky - nevím proč, ale zvětšovaná prsa velkou většinu času mají ztvrdlé bradavky jako by jim byla zima
 • Je jich spousta - když se v létě projdete po Václavském náměstí a budete se rozhlížet kolem sebe, tak než jej přejdete od koně až dolu, napočítáte nejméně 10 žen (často turistek) s plastikou.

Jak poznám umělá prsa

Ženy na to zpravidla mají čuch a většinou to poznají bez nápověd, i když také ne na 100%. Pro vás pány mám pár nápověd. Bez podprsenky je to dosti jednoduché rozeznat, ale i přesto to mnoho mužům dělá problém.

NápovědaPraváUmělá
Pohyby S každým pohybem ženy se vlní, poskakují, přelévají se

Při prudkých pohybech prsa doslova létají ze strany na stranu, protože jsou těžká, tento pohyb je ve větším výstřihu velmi patrný a snadno rozeznatelný oproti umělým prsům
Téměř se ani nehnou, i když nejsou v podprsence

Při prudkých pohybech se prsa pohybují velmi málo, spíše se maximálně pohupují
Pozice Většinou začínají u sebe
Ve velkém množství případů je mezi nimi "dálnice"
Tvar Tvoří slzu, prso postupně stoupá až k bradavce

Většinou nezvykle prudce stoupne a pak má kulatější tvar

Velikost Občas se vyskytnou větší, přesto velmi pevná prsa, ale i tak je zřetelný tvar slzy a bývají delší ve svislém směru
Někdy jsou udělané opravdu dokonale a je velmi těžké rozhodnout pohledem, ale i tak bývá nápovědou, jejich širší rozměr vodorovně než svisle
Vzhled Ve většině případů je každé jinak velké (méně nebo více), jinak vysoko
Pokud jsou dobře udělaná, jsou stejná a stejně vysoko
Velikost bradavky Velká prsa mají velké bradavky
I velká prsa mají malé bradavky (protože jsou původně z malých prsou)
Umístění bradavky Jsou zpravidla níže, často směřují k zemi
Často jsou posazené nezvykle vysoko, pokud má žena zvedlé ruce, jsou extrémně vysoko

Na závěr pár příkladů s vysvětlivkou

Nyní máte veškeré informace jak poznat pravá prsa od silikonových. Nezapomínejte, že nestačí se naučit pouze jednu z výše uvedených nápověd, ale často je musíte kombinovat dohromady.

Jak se říká žádný učený z nebe nespadl a proto jsem pro vás připravil test znalostí. Vyzkoušejte si jej a pokud neuspějete, nezbývá než začít trénovat a více pozorovat prsa, jsou přece nádherná!

Pokud chce někdo moje poznatky doplnit, diskuse vám je k dispozici.

25.8.2009
Autor: Longest
Hodnocení: 238 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 103
Zobrazeno: 27981x

Co si o tom myslíte?

# Jana: (27.08.2009 09:05:56) Reagovat

Mám silikóny a nie su tvrdé :-). Sú prirodzene fajne pevné na dotyk :-)). Prirovnať to môžem k tomu, keď žena cvičí a má ich potom pevné na dotyk, na rozdiel od tých žien čo necvičia a majé ich úplne mäkké. A ďalšia vec je, že objatím ženy sa to nedá tiež zistiť, keďže existujú všelijaké pevné a tvrdé podprsenky. je môžné, že ženy čo tam majú veľmi veľa toho silikónu tak možno tie ich majú tvrdé, ale o tom tiež pochybujem, keďže teraz za tam dáva silikón, ktorý je na dotyk takmer rovnaký ako normalné prsia. Takže podľa tvrdosti sa rozhodne silikón rozlíšiť nedá. Jedine, sa dá nahmatať implantát, pretože v určitých polohách ho cítiť viac.
Inak ozaj úplne súhlasím z celým článkom :-)

# Longest: (27.08.2009 09:20:27) Reagovat

Díky za připomínku, moje zkušenost je trochu jiná. Myslíš, že bys nám mohla poslat fotku prsou před a po operaci do naší galerie?
http://www.polohy.cz/pruvodce/vlozit-soubor.html

# Verca: (28.08.2009 21:41:32) Reagovat

Moc ty silikonovy kozy nevychvalujte maji i stinne stranky. Silikony maji docela kratkou zivotnost pak se musi vyndat nebo vymenit. A je to operace se spoustou rizik a je na to potreba opravdu zkuseny plasticky chirurg.

# Longest: (24.11.2009 15:21:00) Reagovat

Nevychvalujeme, píšeme jak je poznat... Jinak výměna se doporučuje po 15ti letech, ale být nemusí a to že to není oprerace nikdo nepsal...
Pokud máš zájem dozvědět se více, přečti si náš seriál Plastické operace prsou v sekci pro ženy.

# VanJ: (14.03.2012 12:28:35) Reagovat

Implantovane prsia sa daju rozoznat presvietenim. Treba prilozit baterku zboku, alebo zospodu prsu a zapnut. Na ozajstnom sa svetlo strati po par cm, ale umely prsnik sa cely rozsvieti :-)

# Antartic: (24.01.2014 23:09:38) Reagovat

Ne jen že se rozsvítí, ale začne blikat a hrát Gingle Bells :)

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.