• facebook
  • twitter
  • rss

Erotika ve 3D

Poslední dobou se velmi rozmáhá 3D šílenství. Všichni chtějí všechno 3D, jak to není 3D, tak je to stará věc, která nemá budoucnost. Prodávají se 3D televize, 3D brýle, jsou 3D kina a už i erotický trh pochopil, že bez 3D se neobejde.

Nejedná se o 2D obrázky navozující pocit 3D vytvořené ve 3D studiu viz obrázek níže, ale skutečné 3D, které vnímáme jako 3D.

3D fotografie - 3D model

Takže se začínají točit 3D porna a to ideálně ve Full HD, aby byl onen prostor opravdu dokonalý. Dokonce i Playboy zařadil do svého nového červnového čísla 3D fotografie nahé dívky a jako bonus 3D brýle, aby si čtenář mohl onen prostor pořádně užít. Ono popravdě dívat se na velká kulatá prsa ve 2D a následně je vidět plastická ve 3D a mít pocit, že si na ně můžete skoro sáhnout, to je opravdu neporovnatelný pocit.

Rozhodl jsem se tedy i já jít s dobou a shrnout své zkušenosti a poznatky do jednoho techničtěji zaměřeného článku a vysvětlit vám pár plusů a mínusů 3D zobrazení, které samozřejmě platí pro běžné fotografie stejně jako pro ty erotické.

Jak to funguje

Díváte-li se na nějakou scénu pouze jedním okem, vidíte 2D obraz stejně tak jako když se díváte na běžnou fotografii. Použijete-li i druhé oko, obraz, který vidíte, dostane svou plastičnost, hloubku a další rozměr. Je to způsobeno tím, že každé oko vnímá svůj vlastní 2D obraz ze svého vlastního pohledu, který je většinou o kousek posunutý (jiný úhel) a mozek z něj vytváří jeden společný 3D.

Jak se 3D vytváří

Náš mozek je v tomto směru poměrně snadno oklamatelný a tak pokud do každého oka promítnete 2 obrazy, které jsou snímané ve stejnou chvíli, ale prostorově o kousek posunuty, mozek si to přebere jako jeden prostorový obrázek a proto můžete mít pocit, jako když na vás někdo z obrazu sahá a podobně.

Pokud chcete tedy 3D vytvořit, potřebujete k tomu 2 fotoaparáty zaměřené na stejný bod, ale každý snímá z jiné pozice, která je od sebe vzdálena zhruba na vzdálenost očí, tedy 6-10cm.

Zesílení 3D efektu

Pokud chcete vytvářet vlastní 3D, doporučuji snímat scénu, kde jsou předměty ve všech různých vzdálenostech (popředí, střed, pozadí), tím se mnohokrát umocní pocit 3D efektu, než když snímáte pouze samotnou osobu na jednobarevném pozadí.

Dále je potřeba podotknout, že čím blíže hlavnímu snímanému předmětu jste, tím je 3D efekt patrnější, ale zase nesmíte být příliš blízko, protože to může navozovat pocity úzkosti, či bolesti hlavy.

Pozorování 3D

Existuje mnoho pozorovacích způsobů a dá se říci, že je to ta nejtěžší část 3D fotografie.

Když vše uděláte správně a nasadíte si správné brýle, tak najednou vidíte 3D a je to hrozně jednoduché působivé a super, ale když se podíváte na nabídku brýlí pochopíte, proč píšu, že se jedná o jednu z nejtěžších částí.

Každý prosazuje něco jiného a každý své 3D fotografie vytváří jinak a pokud vám neřekne, jaké brýle máte použít, budete tápat a možná ani 3D tak jak jej očekáváte, neuvidíte.

Každý způsob má své výhody a nevýhody a právě proto, každý volí něco jiného.

Nejčastěji se používají tyto způsoby:

Modro-červené

3D fotografie - Modro červené brýle

Degraduje kvalitu fotografie, pro někoho je to nepříjemné, potřebujete brýle, na druhou stranu je to dosti jednoduché na vytváření a zachováte plný formát a tedy velikost, je to levné.

Červeno-zelené

3D fotografie - zeleno červené brýle

Jiná barva, stejné problémy a klady

Anaglyf

3D fotografie - anaglyf

Degraduje kvalitu obrazu, ale zachová velikost obrazu, zachová barvy, potřebujete k pozorování brýle

Polarizační brýle

3D fotografie - Polarizační brýle

Degraduje kvalitu fotografie, pro někoho je to nepříjemné, potřebujete brýle které jsou dražší, na druhou stranu je to dosti jednoduché na vytváření a zachováte plný formát a tedy velikost.

Překřížení očí

3D fotografie - Překřížení očí

Nedegraduje kvalitu obrazu, ale na obrazovku se vám musejí vejít 2 obrázky (zmenšení finálního obrázku), ne každý umí zašilhat tak, aby 3D obraz viděl, je možné také pozorovat pomocí speciálního pozorovacího aparátu, který zajistí pro každé oko správný obraz

Jeden obraz zrcadlově

3D fotografie - Jeden obraz zrcadlově 3D fotografie - Jeden obraz zrcadlově

Nedegraduje kvalitu obrazu, ale na obrazovku se vám musejí vejít 2 obrázky, potřebujete k tomu speciální pozorovací aparát, anebo alespoň provizorně zrcátko

Toto byl výčet nejčastěji používaných druhů pozorování 3D, které nejsou žádnou novinkou, naopak je lidé znají již desítky, možná stovky let.

Moderní technologie přináší aktivní brýle, kdy televize vysílá vysokou frekvencí střídavě obrázky pro levé a pravé oko a brýle zatemňují ve stejné fázi jednotlivá sklíčka, takže mozek si myslí, že vidí 3D. IMAX zase promítá ze dvou promítaček různě polarizované obrazy (levé oko vertikální obraz, pravé oko horizontální obraz) a pomocí polarizačních brýlí si mozek opět myslí, že vidí 3D.

Pro domácí použití a příležitostnou zábavu vám postačí ty první 2 druhy, kde každý stojí asi 30kč, pokud se tím chcete zabývat více, budete si muset přečíst o trochu více než jen tento článek a i investice bude větší.

Jak si mohu 3D udělat doma

Potřebujete snímaný předmět, doporučuji začít a učit se na nějakém statickém předmětu, například váza na stole uprostřed místnosti (máte popředí stůl, střed váza a pozadí zeď) a hlavně, tento předmět vám nikam neuteče.

Dále potřebujete 2 fotoaparáty, které jsou od sebe vzdáleny zhruba na vzdálenost očí, tedy 6-10 cm. Přesněji se pak dá říci, že by vzdálenost měla být 1/30 vzdálenosti od fotografovaného objektu.

Oba musejí být nastavené (zaostřené, zazoomované, ...) úplně stejně a spoušť je potřeba stisknout na obou ideálně ve stejnou dobu.

U nepohyblivých objektů lze fotit i jedním fotoaparátem a mezi pravým a levým snímkem vždy fotoaparát posunout.

Poté již jen použijete aplikaci, které vložíte pravý a levý snímek a určíte do kterého zobrazovacího typu jej sloučit.

Detailnější informace naleznete zajisté sami, tento článek má pouze seznamovací charakter, nikoliv detailní a proto hlouběji zacházet nebudu.

Doufám, že vás tento článek zaujal a navnadil k pořízení nějakých 3D. Budu rád, pokud nám pošlete nějakou svou sexy 3D fotografii.

Vše výše popsané je vztaženo k 3D fotografii, ale 100% platí i pro video, takže ve finále si můžete vytvořit i vlastní 3D film, který je ovšem složitější na zpracování a nelze jej pořídit pouze jednou kamerou.

27.5.2010
Autor: Longest
Hodnocení: 296 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 141
Zobrazeno: 42706x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.