• facebook
  • twitter
  • rss

Atlas erotogenních zón

Jestli jste někdy při průzkumu mapy ženského těla zabloudili, mám pro vás návod, jak z toho ven.

Ženské tělo je jedna velká hádanka a podobně je to i s ženskou duší. Co se líbí jedné, druhá považuje za opovážlivost; čeho se jedna štítí, bez toho ta druhá nemůže být. A v tom všem se muži musí umět vyznat. I když se o ženských erotogenních zónách popsaly stohy papíru, žádný jednoduchý návod, jak je nalézt a využít ve vlastní (tedy mužův) prospěch, tady ještě nebyl. Nebyl, ale už je! Na základě výzkumu psychologů, terapeutů a lékařů Esquire sestavil mapu erotogenních zón ženy, a ta by vám měla pomoci, abyste při sexu nejen nezabloudili, ale abyste také dosáhli svého cíle.

Uši

Ještě dávno před tím, než budete chtít ženu uchvátit svýma mužnýma rukama, je dobré se přesvědčit, jestli na "to" má vůbec náladu. Vy na to můžete jít nejprve přes její sluchové vjemy a nahlas pustit ve věži hudbu, která se jí líbí. Podle posledních studií na manchesterské univerzitě byla totiž dokázána biologická spojitost mezi hlasitou hudbou a sexem. Příčina této spojitosti leží v tělísku ukrytém ve středním uchu, které se jmenuje kulovitý váček neboli sacculus. Rockové koncerty, taneční kluby či ryčná diskotéka, respektive zvuky, které se zde vyluzují, stimulují tuto oblast a odtud jdou signály přímo do mozkového centra rozkoše. Je to právě ono centrum, které řídí touhu po jídle a sexu. Čím víc je toto centrum stimulováno, tím víc bude žena roztoužená. Výzkumy dále doložily, že kulovitý váček reaguje pouze na hluk nad devadesát decibelů, a tak partnerce můžete začít řvát do ucha její oblíbenou píseň nebo naplno pustit váš love song, aby z toho také něco měl soused od vedle. Doufejte, že v ní vzbudíte spíš sexuální touhu než touhu po jídle. Ostatně to poznáte, jestli vás místo sexu pošle pro Big Mac menu.

Nos

Znalci tvrdí, že nejlepší sex funguje bez použití rukou. Když si to uvědomíte při předehře a do akce místo rukou zapojíte například nos, úspěch bude dvojnásobný. Funguje to proto, že vůně a sex jsou jedno a to samé. Všichni se potíme a všichni si ve svém potu neseme látky, kterým se říká feromony. A jsou to právě feromony, co partnerku na nás vzrušuje nebo čím vzrušujeme my ji. I v této oblasti byly zrealizovány rozsáhlé experimenty a jejich závěr je následující. Během jednoho z nich umístili vědci pod určité židle v místnosti plné mužů i žen mužské feromony a pokusné osoby, které o experimentu samozřejmě nevěděly, měly pouze jeden úkol, strávit v této místnosti s ostatními jeden den. Závěr testu byl více než překvapující. Ženy se instinktivně shromažďovaly právě v místech, kde byly mužské feromony "nastražené". Například tohle všechno věděl Napoleon, a když se měl vracet z bitevního pole, přikázal své Josefině, aby se za žádnou cenu nekoupala, protože ho nejvíc vzrušovala vůně jejího potu. Jestli tomu pořád nevěříte, snad uvěříte vědecké studii, při níž byla na vzorku mužů i žen testována látka na bázi feromonu. Celých čtyřiasedmdesát procent z testovaných lidí se projevilo zvýšenou mírou něžnosti, líbáním, nebo dokonce sexuálním stykem s druhým pohlavím.

Mysl

Jakmile jste zahřáli olej na provozní teplotu a zkontrolovali vodu, je na čase převést sex také do partnerčiných myšlenek. Nedávná studie z michiganské univerzity na téma myšlenky na sex dokázala, že vliv na sexuální život lidí má i skladba televizního programu. Míra toho, jak člověka ten který program bavil, se ukázala jako přímo úměrná tomu, jak ho potom bavil sex. Není nám sice jasné, jestli by podobný experiment fungoval i u nás, kde nikdy v televizi nic pořádného neběží, co je však jisté, mysl je ta největší erotogenní zóna. Můžete být sebevíc přitažliví, mohou z vás cákat feromony, můžete se v posteli snažit sebevíc, ale pokud ženu nebudete přitahovat citově nebo duševně, snažíte se marně. Celý sex je doménou myšlenek a představivosti. Stereotypu v posteli se vyhnete tak, že například partnerce v poledne zavoláte, co byste s ní chtěl večer provádět. Garantujeme, že večerní sex bude o mnoho lepší, i když doslova nesplníte všechno, co jste po telefonu slíbili.

Prsa

Prsa jsou sice jako erotogenní zóna jednou z nejdiskutovanějších oblastí, nicméně málokterý muž vždy ví, jak na ně. Ostatně i samy ženy musí tuto oblast považovat za přinejmenším komplikovanou. To, jak s prsy správně zacházet, totiž záleží na mnoha faktorech, a především pak na náladě ženy, na tom, kolik vína vypila, a v jaké fázi menstruačního cyklu se právě nachází. Bohužel, neexistuje žádný univerzální návod, jak za pomoci dotyků na prsou ženu roztavit, záleží tedy pouze na vaší fantazii a nápadech. Pokud s partnerkou nesvedou nic ani dotyky jazyka na bradavkách, zkuste doteky v místech, kde prsa končí a přecházejí v hrudník. A nezůstávejte pouze u jazyka. Stejnou práci při dráždění odvedou i jemné dotyky prstů či dlaní nebo dokonce penis. Pamatujte na to, že mnohé ženy jsou schopny dojít orgasmu "pouhým" drážděním prsů, ale nezoufejte, pokud mezi ně nepatří právě vaše partnerka. Když to nepůjde na prsou, určitě to půjde jinde.

Klitoris

I když je poštěváček považován za alfu a omegu sexuálního vzrušení, je třeba s ním zacházet velice obezřetně. Co jednu ženu vzrušuje, to může jiné připadat bolestivé. Zkuste začít pouhým dotykem jazyka a podle reakce partnerky poznáte, jestli můžete přitlačit, nebo ne. U klitorisu však dvakrát víc platí, že méně znamená více, a tak letmý dotyk dokáže mnohem víc, než když budete příliš drsní.

Dlaně

Dlaně mají, podobně jako oční víčka, obrovské množství nervových zakončení a vědci spočítali, že na jedné dlani je jich dokonce kolem čtyřiceti tisíc. Museli byste být naprostí sexuální ignoranti, kdybyste tenhle fakt opomněli. Vědci vám dokonce poradí, jak na to konkrétně. Dlaň je podle nich totiž jednou z nejvíce erotogenních zón na ženském těle. Jen si vzpomeňte, jak eroticky působí polibek na ruku. Vědci mají dokonce za to, že olizování ruky a mazlení se s ní má stejný účinek, jako když ženě provádíte orální sex. Jemné krouživé dotyky na dlani působí doslova jako zázrak a místo s největší citlivostí je na zápěstí tam, kde si obvykle měříme puls. Když se budete této oblasti věnovat jazykem, čekají vás mnohá příjemná překvapení. A dalším erotickým plus může být, že svým počínáním nikoho nepohoršíte ani na veřejnosti. O důvod víc to vyzkoušet.

Oční víčka

O četných nervových zakončeních na dlaních už řeč byla, teď zbývá prozkoumat podobně citlivou erotogenní oblast, jíž jsou oční víčka. Tahle zóna vám sice může připadat hodně bláznivě, nicméně z omylu vás vyvedou opět vědecké experimenty. Výzkumy, které se týkaly souvislosti mezi nervovými zakončeními a erotogenními zónami, dokázaly, že spojivka a horní i spodní oční víčko jsou skutečně jedněmi z nejcitlivějších míst na lidském těle. Výzkum dokonce prokázal, že citlivost očních víček si nijak nezadá například s klitorisem. Jedno můžeme zaručeně doporučit, požádejte partnerku, aby zavřela oči, a pak ji jazykem lízejte oční víčka od středu k jejich okrajům. Jestli ji to nenastartuje, alespoň ochutnáte její řasenku.

Kůže na temeni hlavy

O této erotogenní oblasti jste asi ještě neslyšeli, ale je to tak. Kůže na hlavě je také jednou z nejcitlivější oblastí těla, ale bohužel se jí žena věnuje jen tehdy, když si myje vlasy. Zkuste to tentokrát vy, zajeďte bříšky prstů do jejích vlasů a krouživými pohyby lehce pokožku masírujte. Pokud to budete dělat správně, žena by měla cítit mrazení probíhající dolů páteří. Podobně si můžete počínat, když partnerce nabídnete umytí vlasů. Zaručujeme vám, že budete nápaditější, než když si je myje sama. A nakonec... vždyť nemusí zůstat jen u mytí.

Chodidla

Zkuste se jednou místo "klasickým" erotogenním zónám věnovat třeba partnerčiným chodidlům. Odborníci tvrdí, že chodidla jsou neméně citlivou zónou než genitálie. Pokud budete ústy dráždit partnerčin palec u nohy, radí odbornice, zaručeně dosáhnete žádoucího efektu. Jako sexuální předehru zvolte lázeň partnerčiných chodidel v teplé vodě, následné vysušení a masáž chodidel. Pokožka ve vodě zvláční a vaše dotyky budou mít účinek. Nebojte se přitlačit a v masáži postupujte od prstů směrem k chodidlu a při tom použijte tlak obou palců svých rukou. Některé výzkumy mají dokonce za to, že prokrvení chodidel důkladnou masáží způsobí, že se svěže cítí i zbytek těla, a protože od uvolnění je k sexu už jen malý krůček, není důvod, proč to nezkusit.

G-bod

Hledání G-bodu se dá srovnat snad jen s honbou za svatým grálem, i když ani bod, ani grál nebyly dosud prokázány vědecky. Existuje však celá řada vědeckých studií na toto téma a z nich jednoznačně vyplývá jen to, že takzvaný G-bod se nalézá na horní straně děložního hrdla a je to útvar velikosti hrášku. Skutečnost, jestli na něj žena reaguje tak, jak si představujete vy, je třeba vyzkoušet množstvím experimentů, ale aby vás při jeho hledání nepřekvapilo nedostatečné zvlhčení, nikdy nezapomeňte na vhodný lubrikant. V každém případě je třeba s touto částí ženského těla zacházet co nejjemněji a doporučit můžeme lehký krouživý pohyb. Ať už tento bod existuje, nebo ne, třeba ho najdete právě vy.

Kříž

Když už jste u té masáže, můžete zkusit ještě jednu oblast, a to bederní oblast zad. Je zvláštní, že právě tato oblast těsně sousedí se zadečkem, ale na rozdíl od něj ji za erotogenní nikdo nepovažuje. Jaká chyba. Právě to místo, o němž se říká, že tam záda ztrácejí své slušné jméno, je ideální oblastí vašich erotických snah. Pro postupné zvýšení rozkoše při masáži odborníci doporučují postupovat po páteři seshora až ke kříži, který lze stimulovat krouživými pohyby palců. Účinek masáže se ještě zvětší, když při ní použijete olej. Nezapomeňte ale, že nejprve je třeba ho zahřát v dlaních. Ti, kteří rádi používají jazyk, mohou zkusit jemné dráždění této oblasti směrem z levé strany na pravou. Při této aktivitě samozřejmě olej vynechte.

Zadeček

I když si možná myslíte, že téhle části ženského těla dokonale rozumíte, zkuste pro tentokrát opustit klasický mužný postup při dobývání tohoto území a jděte na to naopak jemně. Protože je na zadečku opět značné množství nervových zakončení, jemné dotyky jazykem nebo prsty udělají své. Pokud partnerka leží na břiše, zvláštní pozornost věnujte dvěma nejvýše položeným bodům zadečku, které nejlépe ovládnete jemnými krouživými pohyby nebo líbáním.

Perineum

Perineum neboli hráz je ono místo, které se nachází mezi pohlavím a řitním otvorem, a jak už jeho umístění napovídá, jedná se o jednu z nejcitlivějších oblastí ženského těla. I když blízkost konečníku někomu může připadat nestoudná, jako erotogenní zóna perineum funguje bezchybně. Jako nejlepší stimulaci doporučujeme jemné mačkání prsty, ale univerzální návod opět neexistuje. Jde jen o to, zkusit to.

Co říci na závěr

Ať už jste v posteli mistři světa, nebo se experimentů spíše bojíte, vždy pamatujte na jednu zásadu. Když žena opravdu chce, vzruší ji téměř všechno a erotogenní zóny má všude.

Chce to jen jedno: musí se jí chtít.

10.8.2005
Autor: Longest
Hodnocení: 281 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 136
Zobrazeno: 37800x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.