• facebook
  • twitter
  • rss

Zajímavá fakta o erotických pomůckách

Zajímavá fakta o erotických pomůckách

Jste li uživatel erotických pomůcek zejména dild a vibrátorů, ani si kolikrát neuvědomíte, jak zajímavá může být jejich historie. Přečtěte si něco více o jejich historii.

Dilda

Všichni asi vědí, že dildo je napodobenina mužských genitálií, tedy napodobenina penisu. Existuje velmi mnoho teorií kdy a kde vzniknul první vibrátor, ale to vše jsou pouze dohady. Faktem je, že se na německém území podařilo nalézt dilda starší než 30000 let.

Pravěká dilda byla vytvořena z kamene, nebo dřeva, což tvůrcům umožňovalo lehké tvarování do podoby penisu.

Staří Egypťané používali dilda 2500 let př.n.l.. Řekové zhruba 500 let před naším letopočtem vyobrazovali ženy, které si strkají vibrátory do úst, zatím co jiné si je strkají do vagíny. V patnáctém století Čínské ženy používaly nalakovaná dilda se speciální texturou. K lesbickým hrátkám existovalo takzvané dvouhlavé dildo dlouhé zhruba 50cm, které bylo možné použít současně.

Ve starých časech byl penis symbolem moci. To je důvod, proč dilda byla používána jako posvátný objekt, ale v pozdější době se z nich stávají sexuálně kulturní symboly.

Dá se říci, že moment kdy se dildo z posvátného předmětu stává sexuální pomůckou je začátek erotického průmyslu.

Role dilda v sexuálním životě často bývá přeceňovaná. Dildo je nástroj, který pomáhá lidem oživit jejich sexuální život, nabýt nové zkušenosti, prožitky a najít citlivá místa partnera.

Studie Amerických vědců ukazují, že ženy, které používají dilda a jiné zasouvací pomůcky, jako například vibrátory méně často podvádějí partnery, než ty, které pomůcky nepoužívají. Důvod je jasný: touha po změně a objevení nových prožitků. Ženy používající erotické pomůcky mají mnoho různých druhů prožitků a nepotřebují další partnery k ukojení potřeby, změny a uspokojení.

Pro muže může být dildo skvělou pomůckou, jak zabránit předčasné ejakulaci. Dildo také může pomoci ženám, které touží po stažení poševního svalstva jako pomůcka k posilování.

Nezáleží na tom jaký sex máte rádi (vaginální anální, sami nebo s partnerem), dildo vám může poskytnout mnoho druhů potěšení.

Vibrátory

Dle historických pramenů navrhly první z vibrátorů ženy mlynářů, které používaly část mlecího zařízení jako pohybující se napodobeninu penisu.

První skutečný vibrátor byl vynalezen v 18. století a pracoval na principu hodinových ručiček. Hlavním problémem bylo, že tato erotické pomůcka potřebovala větrné počasí, což její použitelnost značně ztěžovalo.

Vibrátor vynalezený roku 1869 byl opravdový průlom. Tento vibrátor používal parní energii, což také nebylo zrovna uživatelsky přívětivé, protože uživatel musel přikládat uhlí do pícky. Cena tohoto vibrátoru byla velmi vysoká a dovolit si jej mohlo pouze pár vyvolených. Dalším vylepšením byl mechanicko/elektrický vibrátor pracující na baterie.

Většina prvních vibrátorů byla používána jako lékařská pomůcka. Byly předepisovány jako lék na nespavost, pocení a hysterii. Hysterie byla dříve posuzována jako nepřekonatelná chuť na sex a vibrátory byly používány jako léčebný prostředek této poruchy.

Vibrátory významně napomáhaly doktorům při léčbě, protože dokud vibrátory nebyly, doktor používal vlastní prsty u rukou a nohou, které zasouval ženám do pochvy až je tím přivedl k orgasmu. V roce 1889 se vibrátor dostal na volně přístupný trh, čímž doktoři přišli o značný zisk.

Chcete li vidět staré vibrátory, navštivte Smithonian museum ve Washingtonu a porovnejte moderní vibrátory s těma co používaly naše prababičky. Toto vzrušující cestování časem pro vás bude zaručeně zajímavé!

12.6.2008
Autor: Longest
Hodnocení: 213 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 131
Zobrazeno: 8517x

Vhodné zboží pro tento článek

Vibrátor Lelo Isla - černý
Vibrátor Lelo Isla - černý

2950Kč
Sex in the Shower Waterprof
Sex in the Shower Waterprof

1195Kč
Rotační vibrátor - Rabit blue
Rotační vibrátor - Rabit blue

1354Kč

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.