• facebook
  • twitter
  • rss

Údržba Vašeho dilda, nebo vibrátoru

Konečně jste si pořídili svou vytouženou sexuální hračku a už se vidíte jak si s ní budete užívat. Počkejte chvilku. Váš přírůstek potřebuje speciální péči!

Před prvním použitím

Již při nákupu zkontrolujte balení, jestli není nějak poškozeno, nebo jestli snad nejsou v balení nějaké mušky, či jiný hmyz nebo jestli dildo, nebo vibrátor není nějak viditelně poškozený. Po rozbalení nechte dildo, nebo vibrátor chvíli jen tak na vzduchu, aby vyprchaly veškeré pachy typické pro gumu. Toto obzvláště platí pro gumové a PVC materiály. Pokud nakupujete v internetovém obchodě, máte právo výrobek do 14 dnů vrátit. U vibrátorů vyzkoušejte motorek, vypínač, nebo přepínač intenzit. Před prvním použitím byste měli dildo pečlivě omýt.

Čištění

Před prvním použitím vašeho nového dilda, vibrátoru vyjměte baterie a omyjte jej vlahou mýdlovou vodou. V závislosti na materiálu mohou vibrátory vyžadovat různé druhy ošetření.

  • Plastikový je na ošetření nejjednodušší. Použijte látku a čistící alkohol, nebo mýdlovou vodu a opláchněte ve vlahé vodě.
  • Silikonové hračky nejsou pórovité a proto mohou být opláchnuty antibakteriálním mýdlem, nebo teplou vodou. Vydrží i horkou vodu.
  • Umělá kůže vyžaduje o trochu více péče. Voda musí být použita teplá a je lepší použít antibakteriální mýdlo.
  • Gelové hračky jsou pórovité a mělo by být použito antibakteriální mýdlo s teplou vodou.

Pro erotické hračky se prodávají i speciální čistící prostředky, které vyčistí nejen bakterie, ale i všechny možné infekční zárodky a zároveň i zvýší odolnost dilda.

Sušení

Po čištění vždy důkladně osušte jakýkoli typ vibrátoru měkkou osuškou a nechte doschnout na otevřeném místě. Nikoliv na slunci! Je-li vibrátor z napodobeniny kůže, doporučuje se ošetřit jej dětským pudrem po osušení.

Skladování

Vibrátor skladujte v suchu a stínu. Samozřejmě můžete použít jako skrýš cokoliv co vás napadne, od krabice od bot až po matraci. Zároveň také můžete použít speciální skladovací obaly nabízené v obchodu. Co třeba skrýt váš vibrátor před cizími zraky v některém z ozdobných polštářků?

Kondom

Kondom zjednodušuje čistící proceduru, přesto byste neměli na pravidelné omývání dilda zapomínat.

  • kondom byste měli dát na dildo kdykoliv když si ho s někým půjčujete
  • také byste ho měli aplikovat pokaždé když dildo používáte do různých částí – vagína, anální otvor – předcházíte tak možné nákaze pohlavní, nebo infekční chorobou

Lubrikace

Lubrikace je velmi dobrým nápadem, když používáte dildo. Používejte lubrikanty založené na vodní bázi které se snadno omývají.

Výdrž

Průměrná výdrž motorku vibrátoru je asi 3 měsíce, to znamená asi 2 roky při použití hodinu denně.

Baterie

Většina vibrátorů je napájena pomocí baterií, což vám dá pocit bezpečí a komfortu oproti napájení ze zásuvky. Ujistěte se, že používáte správný typ baterií a že jsou dostatečně nabité. Určitě je nebudete chtít uprostřed cesty k orgasmu měnit... Doporučujeme baterie, vždy pokud není vibrátor používán, vyjmout, což sníží riziko vybití.

Odpočinek

Nedoporučujeme nechávat motorek pracovat na plný výkon déle než 30 min! Po každém použití nechte vibrátor alespoň 15 minut v klidu.

23.1.2008
Autor: Longest
Hodnocení: 222 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 159
Zobrazeno: 13703x

Vhodné zboží pro tento článek

Připínací penis - Ultra Fit
Připínací penis - Ultra Fit

792Kč
Evolved Bliss
Evolved Bliss

999Kč
Vibrátor Lelo Mona - fialová
Vibrátor Lelo Mona - fialová

2490Kč

Co si o tom myslíte?

# člověk: (26.07.2011 20:57:59) Reagovat

No a jedna DOST PODSTATNÁ informace tu chyběla. NIKDY nekupujte a nepoužívejte jiná dilda, než ta ze 100 silikonu, nebo ( komu by vyhovovaly ) skleněná. Velkým obloukem se vyhněte všem těm gelovým zázraků. Nevíte proč? Tak si zmapujte, co znamená výraz ftaláty.

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.