• facebook
 • twitter
 • rss

Materiály erotických pomůcek

Sexy hračky se vyrábějí z různých druhů materiálů. Každý má své výhody a také nevýhody. Mají různé vlastnosti, vyžadují speciální péči, zacházení a údržbu. Naučte se více o materiálech a poznejte jejich vlastnosti před tím než se pro nějakou rozhodnete.

Pryskyřice (akrylát, netříštivé sklo)

Vlastnosti

Akrylát je plast podobající se sklu, ale v mnoha ohledech sklo předstihuje. Je mnohem lehčí, tvrdší, nerozbije se když vám upadne a přitom je velmi lehké jej tvarovat. Můžete zněj udělat jakýkoliv tvar, takže je ideální k tvorbě napodobenin penisů. Právě proto je mnoho kolíků, vibrátorů a zahnutých erotických pomůcek vyrobeno z akrylátu.

Výrobky vypadají velice hezky a zdá se jako by byly vyrobeny ze zabarveného čirého skla.
Tyto erotické pomůcky se stanou ozdobou ve vaší sbírce.

Doporučujeme

Pro ty, co mají rádi masiv, hračky vzhledově pěkné s hladkým povrchem a příjemné na dotek.

Čištění

Stačí je omýt teplou mýdlovou vodou,nebo speciálním čističem na erotické pomůcky.

Skladování

Jelikož je velice jednoduché akrylát poškrábat, doporučujeme je zabalit do nějakého kusu látky, nebo měkkého obalu. Před tím, než erotickou pomůcku uložíte, ujistěte se, že je dokonale suchá. Neotírejte je toaletním papírem,nebo ubrousky, protože by jí mohly poškrábat. Použijte k sušení nějaký jemný hadřík.

Nedělejte:

 • Neomývejte akrylátové hračky ničím co obsahuje alkohol. Alkohol by hračku nezničil úplně, ale poleptal by její povrch.
 • Nikdy nevkládejte akrylátové pomůcky do vařící vody, jinak změknou a mohou ztratit svůj tvar.

Lubrikant

Lubrikant založený na vodní bázi a silikonový


Fosfor

Vlastnosti

Fosfor je kvalitní měkký a ohebný, zároveň ale pevný a nemá póry. Je velmi příjemný na dotek. Flexibilita hraček vyrobených z fosforu a jejich přizpůsobivost zaručí stimulaci těch správných bodů. Díky složení materiálu fosforové hračky v noci svítí.
Používá se na vibrátory, dilda, kolíky a další hračky, které se zasouvají.

Doporučujeme

Těm, kteří preferují měkké a zároveň pevné hračky vysoké kvality.

Čištění

Fosforové hračky je velice snadné čistit,protože nemají póry. Jednoduše je omyjte teplou mýdlovou vodou,nebo speciálním čističem na erotické pomůcky.

Skladování

Pamatujte, že fosfor je magnet na prach a proto jej uchovávejte na čistém místě bez prachu. Před použitím jej opláchněte.

Lubricant

Lubrikant založený na vodní bázi, silikonový, nebo založený na olejové bázi.


Umělá kůže

Vlastnosti

Umělá kůže je směs silikonu a PVC. Jedná se o příjemný měkký materiál na dotek podobný lidské kůži. Většinou se používá na realistických dildech a vibrátorech.

Doporučujeme

Těm, kteří mají rádi pocit skutečné lidské kůže.

Čištění

Umělá kůže je pórovitá a díky tomu je údržba o něco složitější, protože se bakterie mohou držet v pórech. Nesmí se čistit alkoholem, nebo čímkoliv co obsahuje alkohol. Omývejte teplou mýdlovou vodou a nebo speciálním čističem na erotické pomůcky.

Tipy

 • Používejte na vibrátory a dilda kondom, zlepšíte tak hygienu.
 • Před prvním použitím hračku omyjte, protože se na ní chytá prach.
 • Čistěte hračky z umělé kůže před a po každém použití.

Skladování

Ideálně zasypejte hračku před uložením dětským pudrem. To pomůže aby materiál nezačal být lepkavý. Uchovávejte je v temnu a chladu zabalené v kusu měkké látky. Umělá kůže je velice háklivá na mnoho cizích látek.

Lubrikant

Pouze lubrikanty založené na vodní bázi.


Sklo

Vlastnosti

Skleněné erotické pomůcky (převážně se jedná o dilda) vypadají velice pěkně a zaručují ten správný tlak. Zároveň jsou skvělým a pěkně působícím dárkem.

Výhody

 • Sklo nemění své vlastnosti s časem. Jedná se téměř o nesmrtelný materiál, protože nemá póry a tedy do sebe nemůže ani nic nasát.
 • Sklo je hygienicky naprosto dokonalé. Díky tomu, že nemá póry, je velmi jednoduché jej čistit a desinfikovat.
 • Skleněné hračky jsou velice kluzké. Sklu a jakýkoliv lubrikant vám zaručí kluzkost, jakou jste nikdy v životě nepocítily.
 • Sklu se velice snadno zahřeje, nebo naopak ochladí, což je přesně to co potřebujete. Můžete jej snadno zahřát, nebo naopak ochladit, záleží na tom na co zrovna máte chuť.

Nevýhody

 • Jediná nevýhoda skla je, že je křehké. Je potřeba být opatrný, nikdy se skleněnou pomůckou neházet a nebo jí nenechat upadnout na zem. Poškozené sklo je velice ostré a mohlo by vás nehezky poranit, proto vždy před použitím zkontrolujte povrch vašeho dilda!

Doporučujeme

Těm kteří mají rádi tvrdé a kluzké hračky.

Čištění

Skleněné hračky lze čistit jakýmkoliv způsobem. Vodou, mýdlem, speciálním čističem, nebo i alkoholem.
Některé druhy skla mohou být i vyvařeny,zatím co jiné ne. Před vyvářením se informujte na příbalovém letáku.

Skladování

Skladujte zabalené v měkké látce, nebo lze i v nějakém podstavci jako ozdobný prvek do bytu, v takovém případě jej před použitím omyjte od prachu.

Lubrikant

Založený na vodě, silikonový, založený na oleji


Gel

Vlastnosti

Gel je velice měkký, ohebný a přizpůsobivý materiál. Je velmi příjemný na dotek a působí velmi realisticky. Zároveň je gel o mnoho levnější, než ostatní materiály podobných vlastností(například silikon). Gelové hračky jsou snadno tvarovatelné a mohou mít mnoho pěkných barev.

Doporučujeme

Těm co mají rádi jasné barvičky, měkké, ohebné a levné erotické pomůcky.

Čištění

Jelikož je gel pórovitý materiál, je těžší jeho údržba. Není možné ho vyvářet a desinfikovat alkoholem, nebo čímkoliv co obsahuje alkohol. Omývejte gelové hračky teplou mýdlovou vodou a pro zvýšení hygieny a usnadnění čištění použijte kondom.

Skladování

Gelové hračky udržujte na tmavém chladném a suchém místě bez doteku ostatních předmětů.

Lubrikant

lubrikant založený na vodě, nebo silikonový


Latex

Vlastnosti

Latex je středně měkký materiál. Je tvrdší než gel, ale měkčí než plast. Je velmi přizpůsobivý a používá se na různé druhy erotických hraček jako například kuličky, vibrátory, nástavce a další.

Doporučujeme

Vhodné pro ty, kteří mají rádi autentický vzhled a kombinaci tvrdšího, ale zároveň stále měkkého materiálu, který není příliš drahý.

Upozornění! Někteří lidé mohou být na latex alergičtí. Pokud jste kdykoliv v minulosti měli alergickou reakci při styku s latexem (například kondom), poohlédněte se po jiném materiálu.

Čištění

Latex je pórovitý, takže není jednoduchý na údržbu. Omývejte teplou mýdlovou vodou, nebo speciálním čistidlem na erotické pomůcky. Nikdy nevyvařujte latexové pomůcky a nečistěte je alkoholem, nebo čistidly obsahující alkohol. Ke zvýšení hygieny a prodloužení životnosti používejte na latexové erotické pomůcky kondom.

Skladování

Uchovávejte na chladném, suchém, tmavém místě, ideálně zabalené v měkkém hadříku.

Lubrikant

lubrikant založený na vodě, nebo silikonový


Kůže

Vlastnosti

Kůže je přírodní materiál. Je vodě odolná, pružná a velmi odolná proti roztržení. Nejčastěji se používá na masky, pouta a vůbec BDSM pomůcky.

Čištění

Kůže nepotřebuje důkladné čištění. Pokud naleznete na kůži nějakou nečistotu, odstraňte ji vlhkým hadrem (s mýdlem pokud je potřeba).

Skladování

Uchovávejte na suchém chladném místě.


Kov

Vlastnosti

Kov neobsahuje ftaláty. Je tvrdý a hladký. Kovové pomůcky jsou tvrdé a umožňují příjemně zatlačit. Jedna z největších výhod je, že se velmi snadno přizpůsobují okolní teplotě.

Doporučujeme

Těm co mají rádi tvrdé pomůcky, které umějí zatlačit tam kde si přejete.

Čištění

Můžete je čistit teplou mýdlovou vodou, nebo speciálním čističem. Je možné je vyvařovat, nebo použít přípravky s alkoholem.

Skladování

Uchovávejte na suchém místě zabalené v látce.

Lubrikant

lubrikant založený na vodě, silikonový,nebo založený na oleji


Plast

Vlastnosti

Plast je hladký, tvrdý a nemá póry. Nejčastěji se používá na vibrátory, protože snadno přenáší vibrace po celém svém obvodu a je kluzký.

Doporučujeme

Těm co mají rádi tvrdé hračky se snadnou údržbou.

Čištění

Plast je velmi jednoduchý na údržbu. Omývejte teplou mýdlovou vodou nebo speciálním čističem na erotické pomůcky. Je možné použít čističe obsahující alkohol. Nevyvařovat!

Skladování

Skladujte na suchém, chladném a tmavém místě.

Lubrikant

lubrikant založený na vodě, silikonový,nebo založený na oleji


PVC

Vlastnosti

PVC (polyvinyl chlorid) je tvrdý plast, který je velmi populární při výrobě erotických pomůcek díky své levné ceně. Materiál je lehký a vodě odolný. Má dlouhou životnost a nevižaduje příliš velkou údržbu. Neobsahuje ftaláty a má hladký povrch.

Doporučujeme

Těm co mají rádi hladké, tvrdé a zároveň levné hračky.

Čištění

Čistěte teplou mýdlovou vodou, nebo speciálním čističem. Nevyvařujte a nečistěte přípravky obsahujícími alkohol. PVS je sice pórovité, ale zdaleka ne tak jako guma.

Skladování

Skladujte na suchém, chladném místě, zabalené v látce.

Lubrikant

lubrikant založený na vodě, nebo silikonový


Guma

Vlastnosti

Guma je pórovitá, měkká a velmi přizpůsobivá. Zároveň je levná a proto je tak často využívaná. Guma má extrémně dlouhou životnost. Vyrábí se v mnoha barvách, více než standardních 250.

Doporučujeme

Těm, kteří preferují měkké, přizpůsobivé a levné pomůcky.
Varování: lidé často mívají odpor k gumovým hračkám díky nevábnému gumovému odéru

Čištění

Jelikož je guma pórovitá, není úplně jednoduchá na údržbu. Čistěte teplou mýdlovou vodou, nebo speciálním čističem. Nevyvařujte a nepoužívejte čističe obsahující alkohol! Ke zlepšení hygieny použijte kondom.

Skladování

Skladujte na chladném, temném a suchém místě, ideálně zabalené v hadříku.

Lubrikant

lubrikant založený na vodě, nebo silikonový


Silikon

Vlastnosti

Silikon je vysoce kvalitní nepórový materiál. Je velmi příjemný a na dotek podobný kůži. Snadno přejímá teplotu,takže můžete svou hračku zahřát, nebo ochladit dle toho jak máte chuť. Díky kvalitám materiálu jsou silikonové pomůcky poměrně dražší.

Doporučujeme

Pro ty, kteří si raději připlatí za kvalitu, snadnou údržbu a příjemný omak.
Upozornění: Pouze čistý silikon má tyto vlastnosti. Existuje mnoho materiálů,které pouze obsahují silikon.

Čištění

Jelikož je nepórový,je velmi snadný na údržbu. Čistěte teplou mýdlovou vodou, nebo speciálním čističem. Pokud chcete hračku dezinfikovat, můžete jí 3min vyvařovat, nebo použít čistič s alkoholem.

Skladování

Skladujte na temném suchém místě,zabalené v hadříku.

Lubrikant

pouze lubrikanty založené na vodě


Vinyl

Vlastnosti

Vinyl je měkký materiál, ale ne tolik jako gel, zároveň ne tolik pórovitý jako gel. Erotické pomůcky mají delší životnost než gelové, ale ne tak dlouhou jako silikonové a zároveň nejsou tak drahé.

Doporučujeme

Těm kdo mají rádi středně měkké a ne moc drahé erotické pomůcky.

Čištění

Čistěte teplou mýdlovou vodou, nebo speciálním čističem. Nevyvařujte a nepoužívejte alkohol. Jelikož je vinyl pórovitý, doporučujeme použít kondom ke zvýšení hygieny.

Skladování

Skladujte na suchém temném místě zabalené v hadříku.

Lubrikant

silikonové, nebo lubrikant založený na vodě


18.8.2008
Autor: Longest
Hodnocení: 280 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 153
Zobrazeno: 14083x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.