• facebook
  • twitter
  • rss

Baterie do erotických pomůcek

Do erotických pomůcek se používají téměř všechny dostupné druhy baterií. Některé méně, některé častěji, ale určitě by se pro každý druh nějaká hračka našla.

Všechny baterie mají svou kapacitu, napětí a velikost a na základě těchto parametrů výrobci volí různé duhy baterií pro různé druhy hraček.

Jakou baterii potřebuji

Která baterie je vhodná právě pro tu vaší erotickou pomůcku se dočtete na obalu zboží, v návodu, nebo u popisu zboží, pokud jste koupili hračku v našem erotickém obchodě. Pokud ani na jedné z těchto možností nenajdete hledanou odpověď, obraťte se na svého prodejce.

Kolik baterií potřebuji

V závislosti na velikosti a síle hračky můžete potřebovat různý počet baterií. Nejčastěji používaný počet je 2-3 ks. Kolik jich potřebuje vaše hračka se dočtete v návodu, nebo na obalu. Případně se obraťte na vašeho prodejce. Například hračka která má provozní napětí 3V potřebuje 2 baterie 1,5V pro 6V potřebujete 4 baterie atd...

Výčet nejčastěji používaných baterií:

VelikostOznačeníNapětíPopis
AAALR03G1,5VNejmenší z takzvaných tužkových baterií, má stejné napětí jako klasická tužková baterie, ale nižší kapacitu, používá se do menších vibrátorů
AALR6G1,5VKlasická tužková baterie kterou všichni znají, je také nejčastěji používána ve většině erotických pomůcek.
CLR14G1,5VTaké známé jako "polobuřty". Používají se u větších hraček. U takto napájených výrobků máte jistotu, že i když budete řádit celou noc, tak vám baterie nedojdou.
DLR20G1,5VTaké známé jako "buřty". Pro jejich velikost a váhu nejsou často používány.
9V block6LR619VDevíti voltový blok má dost velkou kapacitu na pořádnou párty, ale také není příliš často pouříván právě pro jejich vysoké napětí.

Kompatibilita baterií

Zásobníky na baterie jsou udělané "blbuvzdorně", takže záměna baterií je téměř nemožná. Buď se vám baterie do zásobníku nevejdou, nebo v něm budou plavat.

Pokud už se stane, že se vám podaří dát například baterie AAA do zásobníku pro baterie AA, nemusíte se bát poškození zboží. Obě baterie mají stejné napětí. Pouze vám baterie rychleji dojdou, nebo zboží nebude fungovat, ale v 99% případů se vám to nepodaří.

Normální vs nabíjecí baterie

Obecně se dá říci, že je vhodnější použít nabíjecí baterie, které když vám dojdou si znova nabijete a můžete pokračovat, navíc, máte to zadarmo. Teoreticky to tak je a pořizovací náklady již jsou dnes minimální, ale má to i své nevýhody. Normální baterie má 1,5V oproti nabíjecí baterii, která má 1,2V. Toto nižší napětí nijak zásadně neovlivňuje funkci zboží, protože je to naštěstí vymyšleno tak, že když se sníží napětí baterie, hračka si ke svému provozu vezme větší proud. Zajisté všichni znáte ze základní školy vzorec W=U x I, takže pokud výkon a napětí je konstantní, tak se zbytek energie musí vzít v proudové složce. To bohužel způsobuje rychlejší vybití baterií.

Dá se tedy paušálně říci, že s nabíjecí baterií ušetříte, ale budete muset častěji nabíjet.

Baterie z fotoaparátu

Jelikož nejčastěji používané baterie jsou AA (tužkové), které se zejména dříve používali velmi často do digitálních fotoaparátů, téměř každý z nás má doma sbírku starých dobíjecích tužkovek, které pro foťák jsou již nepoužitelné, ale pro vibrátor fungují spolehlivě. Před touto myšlenkou bych vás rád varoval. Vibrátor sice bude fungovat, ale kapacita těchto baterií už často je tak špatná, že vám baterie dojdou v nejméně vhodný okamžik. Často již po 5-10min provozu znatelně poznáte únavu baterií a před vyvrcholením vám dojdou. Osobně vám tedy doporučuji vašemu gumovému miláčkovi koupit za 100kč 4 úplně nové nabíjecí baterie aktuálně s kapacitou 2700mAh a to vám zaručí dlouhý a kvalitní prožitek.

Nyní již tedy znáte výhody a nevýhody různých baterií, s ohledem na tyto informace je vhodné volit i erotickou pomůcku.

30.3.2010
Autor: Longest
Hodnocení: 244 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 138
Zobrazeno: 9060x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.